Regiony ČT1 s dalšími verzemi na satelitu i v DVB-T2.Vysílání na obou nově založených programových pozicích obsahuje identický obsah Jedničky České televize. Lišit se bude jen v době tzv. odpojovaného vysílání, kdy ČT doposud nabízela tři regionální verze zpravodajství - pro Čechy, Jižní Moravu (regiony jižní Morava a Zlínský kraj) a Severní Moravu (Moravskoslezský a Olomoucký kraj). Nově k nim přibude zpravodajství rozdělené pro různé oblasti Čech. Regionální zpravodajství tak bude blíže k divákům a poskytne jim informace, které se týkají jejich blízkého okolí. Start regionálního zpravodajství pro nové regiony je nyní v rukou ČT. Termín zatím nebyl uveden. Nové programové pozice mohou naladit diváci v pozemním vysílání ve veřejnoprávní vysílací DVB-T2 síti 21 (multiplex 21) a rovněž také na satelitu Astra 3B (23,5°E), kde využívá kapacitu společnosti M7 Group, člena CANAL+, provozovatele satelitních platforem Skylink a freeSAT.

Z technického pohledu ČT1 JZC HD a ČT1 SVC HD přinášejí stejný stream (vysílání) ČT1 mimo dobu regionálního odpojovaného vysílání. V době regionálního vysílání bude v provozu 5 mutací ČT1 místo dosavadních tří. Se zprovozněním dvou nových programových pozic ČT1 v satelitním i pozemním multiplexu došlo k vypnutí programové pozice po Trojce, televizním kanálu ČT3, který z úsporných důvodů ukončil vysílání v noci na Nový rok. ČT byla nucena z ekonomických důvodů omezit výrobu, distribuci programů, prodat některá sportovní práva a propustit některé zaměstnance. Škrty se netýkají rozvoje tzv. nových médií (internetu) a oblasti zpravodajství. To právě umožní vznik nových regionálních mutací ČT1..

Další informace budeme aktualizovat.DVB-T Multiplex 3 (52. kanál)

Multiplex na Plzeňsku obsahující programy Prima Zoom, Prima Love, Prima MAX, Prima Krimi, Kino Barrandov, Barrandov KRIMI, Óčko, Óčko STAR, Seznam.cz TV, Šlágr TV a rozhlasovou stanici Proglas. Provozuje CDG.

Vysílače: Plzeň-Krašov (52. kanál - 722 MHz), Sušice - Svatobor (52. kanál).

Mapy pokrytí Multiplexu 3 nejdete na této stránce CDG

DVB-T Multiplex regionální síť 7 (56. kanál):

Multiplex DVB-T obsahující programy soukromých komerčních televizí OČKO EXPRES (MPEG4),CNN Prima News, Barrandov News, Retro Music TV, Noe TV, Šlágr 2 (MPEG4), Noe TV HD (MPEG4). Nalaďte se na DVB-T. Provozuje Digital Broadcasting.

Vysílače: Plzeň - vodárna a Sušice - Svatobor (56.kanál - 754 MHz), Klatovy - Doubrava (44.kanál) , Domažlice - Čerchov (25.kanál), Jáchymov-Klínovec (45.kanál - vypnutí 19.2.2020) Mariánske Lázně-Dyleň (45.kanál - vypnutí 19.2.2020), Holoubkov (30 . kanál s výkonem 2 W - vypnutí 27.2.2020).

Mapy pokrytí Multiplexu RS 7 nejdete na této stránce Digital Broadcasting.

DVB-T Regionální síť 1 (27. kanál):

Vysílání programu Plzeň TV. Provozuje Ivo Brabec.

Vysílače: Plzeň-Košutka (27.kanál - 522 MHz) z panelového domu

DVB-T Regionální síť 8:

Vysílá Sport 5, Galerie, CS Mystery, LTV Plus, Televize přes antenu, Klenot TV, ABC TV. Provozují České Radiokomunikace

Vysílače: Plzeň-Krkavec (24.kanál - 498 MHz)


Mapy pokrytí i plánovaného rozšíření naleznete na této stránce Českých radiokomunikací nebo na stránce Digistránky.