Stanice Óčko a Óčko Star na nových vysílacích parametrech.Dne 6. 2. 2024 došlo ke spuštění stanic Óčko a Óčko Star na nových vysílacích parametrech. Většina zákazníků Skylinku tuto změnu vůbec nezaznamená, protože se jim vysílací parametry aktualizují automaticky díky funkci automatického ladění FastScan, pozice 147 a 148. Zákazníci, kteří funkci FastScan nepoužívají, si mohou programy naladit manuálně s níže uvedenými parametry.

Programy: Óčko a Óčko Star ze satelitu: Astra 3B na 23,5°E, kmitočet: 12090 MHz, polarizace: vertikal, SR: 29 900 kbit/s, modulace: DVB-S2/8PSK, FEC: 2/3, Pilot: Off

Jak postupovat: - Zákazníci, kteří používají HD satelitní přijímač vybavený funkcí automatického ladění a uspořádání programů od Skylinku (FastScan), což jsou prakticky všechny přijímače s označením Skylink READY, nemusí nic řešit - všechny změny se provedou automaticky. - Zákazníci používající HD satelitní přijímač, který však není vybaven funkcí FastScan, si musí výše uvedené programy naladit sami manuálně. Při ladění doporučujeme postupovat podle návodu k obsluze daného satelitního přijímače. V případě, že již tento návod nemají, mohou využít našich služeb jako TOP partnera Skylinku. Cena za ladění se pohybuje kolem 220,-Kč dle typu SAT přijímače.