Aktuální stav zemského vysílání ve standardu DVB-T a DVB-T2 v Plzni a v Plzeňském kraji k 4. 5. 2020.

V souladu s přechodem na nový standard DVB-T2 a dřívějšími informacemi ukončila Česká televize k 4. 2. 2020 vysílání svých programů ČT1, ČT2, ČT 24, ČT 4 Sport a ČT:D/ČT art v regionálním multiplexu RS7. Tyto stanice je možné sledovat již jen v nové finální síti MPX 21 ve standardu DVB-T2.

Dne 31.7.2019 přidelil Český telekomunikační úřad informačnímu kanálu Českých Radiokomunikací licenci pro vysílání programu "Nalaďte se na DVB.T2", který vysíla v Regionální síti 8.

... celý článek

Aktuality z "pozemky"

Dne 5. 8. 2020 (středa) bude spuštěn MUX 23 na 31.kanále s programy Nova, Nova Cinema, Šlágr, Šlágr 2, TV Barrandov. Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Seznam TV, TV Noe, TV Nasa UHD.

Dne 4. 8. 2020 (úterý) bude ukončeno vysílání ve formátu DVB-T MUX 3 na 52.kanálu s programy Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, Óčko, Óčko Star, Seznam TV.

3. 7. 2020 Pandemie koronavirusu přerušila přechod na nový televizní standard DVB-T2, na který se Česko připravuje už od loňského roku. Další vysílače vysílající stále ještě na technologii DVB-T digitálního pozemního vysílání se nicméně začnou vypínat už v červenci 2020. Vyplývá to z informací Českých Radiokomunikací, které mají přechod na DVB-T2 na starosti. Jako první bude DVB-T vysílání ukončeno v západních Čechách na vysílačích Cheb – Zelená hora a Jáchymov – Klínovec, a to hned ve středu 8. července. „V podstatě dojde k prodloužení celého procesu o čtyři měsíce. Postup přechodu zůstává zhruba stejný, jen termíny se o čtyři měsíce posunou,“ uvedl generální ředitel Českých Radiokomunikací Vít Vážan.

Pic1

Dne 3. 6. 2020 v českém DVB-T2 odstartoval program NASA UHD, naladíte ho v multiplexu 23. Čeští diváci mohou ode dneška v pozemním digitálním televizním vysílání nové generace DVB-T2 naladit první program v rozlišení 4K/UHD. Jedná se o tematický kanál Národní americké vesmírné agentury (NASA), který se zaměřuje na vesmírnou tematiku – NASA UHD. Znát jej mohou již diváci satelitní nebo IP televize. V pozemním vysílání je dostupný ode dnešní deváté hodiny ráno ve finálním multiplexu 23 ve standardu DVB-T2. Tato síť momentálně vysílá pouze v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji a signálem pokrývá 33 procent populace. Do dalších regionů se začne rozšiřovat od srpna 2020 a celoplošného pokrytí dosáhne koncem letošního října. Pro Plzeňsko je MPX 23 plánovaný na 31.kanál (554MHz). Zatím není jasné, zda v té době bude NASA UHD ještě v nabídce multiplexu 23.


Aktuality ze satelitního nebe

Česko-slovenskou satelitní platformu freeSAT, maďarskou UPC Direct a rumunskou Focus Sat, vysílané na satelitech Thor (0,8°W) a Intelsat 10-02 (1°W), vlastní lucemburská mediální skupina M7 Group (Canal+ Luxembourg), která na českém a slovenském trhu provozuje také platformu Skylink na satelitu Astra 3B. Právě na tento satelit budou přecházet zákazníci freeSATu. M7 Group se totiž rozhodla, že DTH službu bude v Česku a na Slovensku poskytovat z jedné orbitální pozice - 23,5°E.

Konec stanic Eurosport a Discovery na freeSATu k 1.1.2021. Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Freesat, vlastní lucemburská mediální skupina M7 Group (Canal+ Luxembourg), která na českém a slovenském trhu provozuje také platformu Skylink oznámil, že se doposud nedohodl s americkou společností Discovery na komerčních podmínkách šíření celého portfolia stanic této společnosti. A proto je od 1.1.2021 nebude nabízet.... celý článek

Od 1. 6. 2020 dochází k programové změně u provozovatele Skylink, jeho nabídku opouští programy Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Discovery, Discovery Showcase HD, TLC a Animal Planet. Do konce roku 2020 je možné tyto programy sledovat u společnosti Freesat v základné nabídce již od 249,- Kč/měsíčně.

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group informuje o změně Ceníku služeb pro Českou republiku s účinností od 1. 3. 2020.... celý článek

Od 1.2. 2020 všichni zákazníci využívající služby společnosti Skylink balíček Digital, kteří mají uhrazený roční nebo dvouletý Servisní poplatek min. do 1.3.2020 si můžou zpříjemnit nestálé počasí, sledováním volně vysíláných programů Sport1 HD, Sport2 HD, JoJ Cinema HD a Viasat History.

Dnem 19. 11. 2019 spustila platforma freeSAT nové webové stránky www.freesat.cz, kde si mohou jejich zákazníci zpřístupnit službu Skylink Live TV - aplikace internetová televize s videopůjčovnou až na 4 zařízeních současně(např. smart mobilní telefon, tablet, počítač, smart TV s aplikací Skylink Live).


"Kostičkují","rozpadají se" se vám nebo není signál u některých programů pozemního vysílání DVB-T2?

Pic1

S postupujícím přechodem na příjem DVB-T2 se objevují stížnosti diváků na výpadky signálu, rozpad obrazu a na špatný příjem. Chyby nelze svádět pouze na nekvalitní antény, jejich montáž, na straně diváků – ukazuje se totiž, že za mnoho problémů mohou i některé nekvalitní set-top-boxy a televizory. Bez profesionální měřící techniky je problém často obtížně řešitelný.
Provádíme termografické měření termokamerou Flir


Pic1

Potřebujete objektivně zjistit, kde se nacházejí úniky tepla z budovy nebo bytu? Máte zateplený dům? Chcete zjistit v jakém stavu je váš dům po několika letech od revitalizace? Jste majitel fotovolatických panelů a nebo Vám končí záruka na fotovoltaické panely? Změříme termovizním snímkováním Váš dům, byt nebo fotovoltaické panely a následně vyhotovíme protokol o měření.


Nejběžnějším způsobem využití termovizní kamery je hledání úniků tepla z rodinných domů, bytů, bytových domů, průmyslových staveb apod. Pomůžeme Vám odhalit místa, kterými uniká z Vaší nemovitosti energie.


... celý článek
Je HDR a HLG povinná výbava nové televize, nebo HDR+ či Dolby Vision? Jak se v těchto zkratkách orientovat?

Pic1

Nástup prodeje televizních přijímačů 4K je již realitou, ale ve specifikacích nových televizních přijímačů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a k čemu je skutečně potřebujeme mít v televizním přijímači? To v zkratce ozřejmíme následně. ... celý článekPonořte se do 3D zvuku s funkcí Auro-3D

Pic1

Auro-3D ® je další generací standardů trojrozměrného zvuku. Poskytuje realistický zvukový zážitek odlišný od všeho, co zde bylo dosud. Posluchač je zcela ponořen do prostředí tvořeného zvukem podobnému jako v skutečném životě, Auro-3D ® vytváří pocit skutečné "přítomnosti na místě". ... celý článek