Aktuální stav zemského vysílání ve standardu DVB-T a DVB-T2 v Plzni a v Plzeňském kraji k 18. 1. 2023.

Zemské neboli terestrické televizní vysílání (tzv. "přes anténu") Vám umožňuje bezplatně přijímat ke dnešnému dni 43 českých TV programů v SD rozlišení a programy ČT i v HD kvalitě. Tento způsob příjmu je garantovaný do roku 2030. ... celý článekAktuality z "pozemky"

Dnem 16.1.2023 první program České televize (ČT) divákům poskytuje v dalších dvou verzích s regionálním zpravodajstvím. Do satelitního a terestrického multiplexu byly zařazeny programové pozice ČT1 JZC HD a ČT1 SVC HD. Pod tajemnými názvy ČT1 JZC HD a ČT1 SVC HD se skrývá vysílání pro jihozápad Čech (JZC) a severovýchod Čech (SVC)..... celý článek

Analogová rádia ještě nevyhazujte, digitalizaci rozhlasového vysílání ještě nějaký čas možná přežijí.... celý článek

Nové technologie televizního vysílání pro a proti.... celý článek


Aktuality ze "satelitu"

V úterý 28. 2. 2023 změní freeSAT pořadí programů na satelitu Astra 3B 23,5°E a Astra 19,2°E (balíčky freeSAT Smart, freeSAT Multi, freeSAT Kombi+). Vaše stávající programy budou fungovat i nadále, jen je najdete na jiné pozici. Nové pořadí programů pomocí funkce FastScan naleznete zde.

Změny v provozu sportovních kanálů Canal+ Sport chystá lucemburská společnost M7 Group, člen CANAL+. Uzavře dodatkový program Canal+ Sport 7. Nadále bude divákům poskytovat porci fotbalových přenosů v nezměněném rozsahu. Canal+ Sport 7, jeden ze zmíněných doplňkových kanálů Canal+ Sport, skončí k 27.2.2023. Stane se tak krátce před startem nového převážně filmového programu Canal+ Action HD. Tato stanice bude divákům nabízet také přímé přenosy a záznamy z Premier League. O žádaný obsah z Premier League tak diváci nepřijdou. Programová služba Canal+ Action HD zahájí vysílání v pravé poledne 28.2.2023 titulem Super-Alb. První měsíc bude nová stanice dostupná v rámci promo akce pro všechny zákazníky Skylinku v rámci volného vysílání.

Od úterý 7. února 2023 mohou zákazníci Skylinku sledovat program Story4 HD v češtině. Stanice se zaměřuje především na rodinný obsah a pořady pro ženy. Diváci se mohou těšit na seriály, reality show a lehké krimisérie. Stanice STORY4 HD bude dostupná od balíčku Digital.

K 31.1.2023 provozovatel FreeSAT, společnost M7 Group, člen Canal+, spustil na satelitu Thor 6 nový regionální feed dokumentární stanice National Geographic Wild HD ve verzi pro střední Evropu. K programu jsou také připojeny CA systémy společnosti Slovak Telekom. Stanice bude z nové frekvence poskytována také abonentům DTH platforem Magio Sat a Nová Digi TV SK, Telly a T-Mobile SAT TV. Technické parametry pro satelit Thor 6 (0,8°W), 11,804 GHz, vertikální polarizace, 30000, 3/4.

Provozovatel Skylink, ukončil ke dni 31.1.2023 lifestylový a gastronomický program CANAL+ Domo. Stanice byla od svého spuštění 1.12.2020 dostupná výhradně pro zákazníky Skylinku a freeSATu. Žádný jiný operátor tento program neměl ve své nabídce. Diváci místo této stanice, již na konci února, najdou nový program s názverm CANAL+ Action, který divákům bude nabízet filmy a seriály s napětím a akčními scénami.

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, informuje o aktuálních změnách vysílání svých programů na pozici Astra 3B 23,5°E. Tabulka technických parametrů vysílání je zde.

Aktuální nový ceník programových balíčků Skylink platný od 1.11.2022 je zde.

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy freeSAT, společnost M7 Group, informuje o blížícím se přeladění základních programů již od 14. 2. 2023. Tabulka technických parametrů vysílání je zde.

"Stěhování" satelitní platformy freeSAT začne pravděpodobně v dubnu 2022 a bude probíhat až do konce roku 2023. Na začátku druhého kvartálu letošního roku má společnost M7 Group, provozovatel platformy freeSAT, v úmyslu zahájit přesměrování parabol z pozice THOR 0,8°W na 23,5°E.

SLEDUJTE SVÉ OBLÍBENÉ POŘADY TV KDEKOLIV A KDYKOLIV až na čtyřech místech současně živě nebo ze sedmidenního archivu. Internetová televize Skylink Live TV je automatickou součástí vaší předplacené satelitní televize u společnosti M7 Group (Skylink a freeSAT). Nestojí vás to nic navíc."Kostičkují","rozpadají se" se vám nebo není signál u některých programů pozemního vysílání DVB-T2?

Pic1

S přechodem na příjem DVB-T2 se čas od času objevují stížnosti diváků na výpadky signálu, rozpad obrazu a na špatný příjem. Chyby nelze svádět pouze na nekvalitní antény, jejich montáž, na straně diváků – ukazuje se totiž, že za mnoho problémů mohou i některé nekvalitní set-top-boxy a televizory. Bez profesionální měřící techniky je problém často obtížně řešitelný. ... celý článek
Provádíme termografické měření termokamerou Flir


Pic1

Potřebujete objektivně zjistit, kde se nacházejí úniky tepla z budovy nebo bytu? Máte zateplený dům? Chcete zjistit v jakém stavu je váš dům po několika letech od revitalizace? Jste majitel fotovolatických panelů a nebo Vám končí záruka na fotovoltaické panely? Změříme termovizním snímkováním Váš dům, byt nebo fotovoltaické panely a následně vyhotovíme protokol o měření.


Nejběžnějším způsobem využití termovizní kamery je hledání úniků tepla z rodinných domů, bytů, bytových domů, průmyslových staveb apod. Pomůžeme Vám odhalit místa, kterými uniká z Vaší nemovitosti energie.


... celý článek
Je HDR a HLG povinná výbava nové televize, nebo HDR+ či Dolby Vision? Jak se v těchto zkratkách orientovat?

Pic1

Nástup prodeje televizních přijímačů 4K je již realitou, ale ve specifikacích nových televizních přijímačů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a k čemu je skutečně potřebujeme mít v televizním přijímači? To v zkratce ozřejmíme následně. ... celý článekPonořte se do 3D zvuku s funkcí Auro-3D

Pic1

Auro-3D ® je další generací standardů trojrozměrného zvuku. Poskytuje realistický zvukový zážitek odlišný od všeho, co zde bylo dosud. Posluchač je zcela ponořen do prostředí tvořeného zvukem podobnému jako v skutečném životě, Auro-3D ® vytváří pocit skutečné "přítomnosti na místě". ... celý článek